Klasik Tabela Hakkında Blog Yazıları- Eskitmetabela.com

Klasik Tabela Hakkında Blog Yazıları- Eskitmetabela.com

Ahşap Tabela Hakkında Bilgilendirme Yazısı
Kasım 4, 2016
Klasik Tabela Hakkında Blog Yazıları- Eskitmetabela.com

Klasik Tabela Hakkında Biraz Bilgilendirme ; 

Klasik tabela dediğimizde aklımıza neler gelir, bir düşünelim. Teknolojinin bu denli yaygınlaşmadığı dönemlerde insanlar açık hava reklam sektöründe dükkanlarını veya ürünlerini nasıl tanıtırdı, neler yapardı?

Metal sac levha tabela ; Firmalar genelde ufak tefek tabelalar yaptırırdı. Eskiden ustalık vardı her iş emek isterdi. Metal tabelalar ölçüye göre kesilir ardından astar ve boyası atıldıktan sonra kara kalem usülü espasları alınıp kurşun kalem ile çizilirdi. Ardından sanatçı fırçasını ve boyalarını önüne alarak başlardı boyamaya. Örnek fotoğrafta eski tabelaların nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

eskitme-tabela-imalati

Tek bir tabela ihtiyacınız var ise yukarıda anlattığım yol makbul olanıydı. Ancak şuan günümüzde de yer alan ve reklama milyonlarca dolar paralar harcayan firmalar o zamanlar nasıl tabela yaptırıyordu diye sorarsanız eyer. 2. Seçenek olarak eski usüllerden bir diğeri de serigrafi baskı tekniği ile tabela üretmek. Sac levhalar siparişle gelen ölçülerde kesilir astarı, boyası bir güzel atılır. Ardından kaç renk ise her renk için ipek serigrafi kalıbı hazırlanarak kaç kez el değiştirir. Eski tabelalar her dağim ustalık gerektiren pahalı bir işti. Şimdi teknoloji var ve standart işler ortaya çıkıyor insanlar teknoloji sayesinde yaratıcılık seviyesini düşürüyor. Bizler de eskitme tabela diyoruz ve eskitiyoruz.

serigrafi-tabela-seri-uretim

Bir büyük markanın seri üretim tabela atölyesi.

Şuanda bu tip işler piyasada kalmadı. Tabi insanlar internet üzerinden görüp aksesuar olarak yaptırmak istiyor. Ancak nerede nasıl yaptıracaklarını bilmediği için yaptıramıyorlar. Biz eskitmetabela.com olarak burada devreye giriyoruz. İster işletmenize, isterseniz evinize klasik tabela konseptin de özel tasarım tabelalarınızı bşize yaptırabilirsiniz.

Klasik tabela kullanımında tabiki sadece metal tabela kullanılmıyor. Bunun yanı sıra ahşap tabela, ferforje tabela en eski ışıklı tabelalardan olan neon tabela ve hatta eski lunapark tabelalarını bilenler bilir ampullu kutu harf tabela dahi imalatını yapıyoruz.

Uygun fiyatlar ile eskiyi yeniye taşımaya gayret ediyoruz. Biz bir şirket veya holding değiliz biz bir esnafız gelip çayımızı içebilir ve işlerimize bakabilirsiniz. Siz müşterilerimiz için her dağim bir güzellik yapabiliriz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın;

facebook.com/eskitmetabela

instagram.com/eskitmetabela

twitter.com/eskitmetabela

Blog yazılarımız bilgilendirme olarak devam edecektir bizi takip etmeye devam ediniz.

Bizimle İletişime Geçmek İçin Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir